آموزش ساخت پادری پوم پوم در منزل

0

ما ایرانی ها به فرش و پادری علاقه زیادی داریم و کمتر اتفاق می افتد به خانه ای برویم که در هیچ کجای آن فرشی پهن نشده باشد. در ادامه به شما آموزش ساخت پادری پوم پوم می دهیم که طی چند ساعت یک پادری یا حتی یک فرش زیبای کوچک برای اتاق خواب یا اتاق بچه بسازید.

 

وسایل لازم:

کاموا در رنگ های مختلف (بسته به ابعاد و طرح پادری، تعداد و رنگ کامواها را انتخاب کنید)

یک تکه مقوای ضخیم

قیچی

تور شماره دوزی

 

آموزش ساخت پادری پوم پوم

ابتدا برای قالیچه یا پادری خود طرحی انتخاب کنید. مثلا شکل دایره، قلب، مستطیل و… . پس از آن نوبت به انتخاب رنگ می رسد. مثلا می توانید حاشیه پادری خود را به رنگی خاص در آورید یا آنکه به صورت تصادفی از رنگ های متفاوت کاموا در سراسر پادری استفاده کنید. دقت کنید که با توجه به سایز پادری و کاربرد آن می توانید کاموای نازک یا ضخیم تری انتخاب نمایید.

 

مرحله اول ساخت پادری با پوم پوم:

مانند شکل با استفاده از مقوای ضخیم یک مستطیل بسازید و داخل آن را خالی کنید. هرچه عرض مستطیل بیشتر باشد، پرزهای پوم پوم بلندتر می شوند. سپس کاموا را به دور آن بپیچید و وسط آن ها را با یک تکه کاموا از همان رنگ، محکم ببندید. حالا با قیچی کاموا را در بالا و پایین مستطیل مقوایی ببرید و با دقت پرزهای توپک خود را با قیچی کوتاه کنید تا یک اندازه شوند.

نکته مهم: هنگام کوتاه کردن پرز هریک از پوم پوم ها، ۲ رشته را بلند باقی بگذارید.

شاید براتون جالب باشه:
۶ راهکار آسان برای تزئینات جشن تولد

آموزش ساخت پادری پوم پوم

 

مرحله دوم ساخت قالیچه با پوم پوم:

تور شماره دوزی را برداشته و در انداز و طرح مورد نظر برش بزنید. می توانید آن را به شکل یک پروانه، بیضی مربع یا هر شکل دیگری ببُرید. سپس یکی از پوم پوم هایی که آماده کرده اید را برداشته و از حاشیه پادری شروع به چسباندن آن ها نمایید.

برای پسباندن پوم پوم ها به تور شماره دوزی به راحتی دو رشته بلندتر را از سوراخ های تور رد کرده و در پشت تور گره بزنید. پوم پوم ها را با فاصله مناسب از هم و تقریبا به صورت فشرده به تور متصل کنید. در غیر این صورت تور شماره دوزی از لا به لای پوم پوم ها دیده می شود و جلوه زشتی خواهد داشت.

در صورت تمایل می توانید پس از اتمام کار، پشت پادری که حالت گره گره دارد را با یک لایه آستر بپوشانید. این آستر را می توانید به تور شماره دوزی بدوزید یا با استفاده از چسب حرارتی به پشت کار بچسبانید.

مرحله دیگری باقی نمانده و شما یک پادری زیبا و خاص دارید.

آموزش ساخت پادری پوم پوم

 

در ساخت پادری با پوم پوم خلاق باشید

می توانید با استفاده از کامواهای ضیم تر و پوم پوم های بزرگ تر قالیچه های کوچکی برای کنار تختواب یا جلوی میز بسازید یا برای کودکانتان زیر اندازهای زیبا و رنگی تهیه کنید. حتی با کمی دقت و خلاقیت می توانید نقش و نگارهای زیبایی روی فرش یا پادری مورد نظر ایجاد کنید.

 

پیشنهاد اسکای پیا برای شما:

شاید براتون جالب باشه:
آموزش ساخت دریم کچر
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک پاسخ قرار دهید