چگونه یک کفش پاشنه بلند مناسب انتخاب کنیم؟

0

بدون شک کفش پاشنه بلند یکی از مهم ترین اجزای لباس مهمانی برای خانم ها است. حتی بسیاری از دختران جوان برای آنکه ظاهر جذاب تری داشته باشند، از کفش پاشنه بلند به عنوان پوشش روزمره خود استفاده می کنند.

پیش از هرچیز باید تاکید کنم که هر نوع کفشی را باید در مکان خاصی به پا کرد و استفاده از کفش های دارای پاشنه بسیار بلند و باریک برای کوه یا حتی دانشگاه، نه تنها شیک نیست، بلکه خنده دار نیز هست. اما اگر قصد دارید برای مهمانی یا مناسبت خاصی کفش پاشنه بلند خریداری نمایید، در ادامه چند نکته به شما آموزش می دهم تا کفش پاشنه بلند مناسبی تهیه کنید که کمتر پایتان را آزار دهد.

انتخاب کفش پاشنه بلند

کدام کفش پاشنه بلند مناسب من است؟

در هنگام خرید کفش پاشنه بلند حتما به نکاتی که در لیست زیر نوشته شده است توجه کنید. چرا که استفاده از کفش نامناسب عوارض جبران ناپذیری نظیر آسیب به مهره های کمر را در پی خواهد داشت.

  • اولین و مهم ترین نکته آن است که کفشی مناسب سایز پای خود انتخاب کنید و به هیچ عنوان از کفش تنگ برای کوچکتر دیده شدن پایتان استفاده نکنید.
  • سعی کنید اندازه پاشنه کفشتان بین ۵ تا ۷ سانتیمتر باشد و بیشتر از ۷ سانتیمتر نشود. زیرا در راه رفتنتان مشکل ایجاد خواهد کرد.
  • تا حد امکان سعی کنید کفش هایی با پاشنه های قطور و استوار انتخاب کنید. پاشنه های نازک یا به اصطلاح میخی نامتعادل هستند و باعث پیچ خوردن پا و زمین خوردنتان خواهند شد.
  • برای راحتی بیشتر پا در کفش می توانید از نیم کفی های طبی استفاده کنید.
شاید براتون جالب باشه:
گریم ساده برای هالووین

انتخاب کفش پاشنه بلند

  • پیش از پوشیدن کفش، کمی پودر بچه در آن بریزید تا جلوی عرق کردن پایتان را بگیرد. زیرا همان کفشی که ابتدا پایتان در آن راحت است، با کمی تعریق می تواند زخم های دردناکی روی پایتان ایجاد نماید.
  • پیش از خرید کفش حتما هر دو جفت آن را به پا کنید و داخل مغازه چند قدم با آن ها راه بروید و مطمئن شوید که هیچ ناراحتی احساس نمی کنید. با فروشنده رو دربایستی نکنید و گول حرف هایی مانند “بعدا جا باز میکنه” را نخورید.
  • برخی کفش ها دارای پاشنه مناسبی هستند اما در قسمت پنجه پا تقریبا هیچ لژ یا کفی مناسبی ندارند و در واقع پنجه پا با یک لایه یک سانتی متری یا حتی کمتر، به پاشنه متصل شده است. از خرید این نوع کفش ها جدا خود داری کنید. زیرا آسیب های جدی به ستون مهره های شما خواهند رساند.
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک پاسخ قرار دهید