تقویت ناخن | چگونه می‌توان ناخن‌های زیبا داشت

0

آیا با روش های ساده تقویت ناخن آشنایی دارید؟ناخن‌ها یکی از عوامل اصلی زیبایی هستند که بسیار مورد توجه خانم‌ها هستند. بسیاری از خانم‌ها برای اینکه ناخن‌های زیبا داشته باشند گاهی ممکن است بسیاری از روش‌ها و محلول‌ها را تست کنند تا ناخن‌ها خود را تقویت کنند. کاشت ناخن یکی دیگر از کارهایی است که می‌توان به وسیله آن ناخن‌های زیبا داشت. در این مقاله می‌خواهیم به شما بیاموزیم که چگونه با رعایت نکات ساده تقویت ناخن‌ های خود را انجام دهید و ناخن‌های زیبا داشته باشید.

قرار گرفتن در معرض آب را محدود کنید

هنگام شستن ظروف دستکش‌های خود را بپوشید و برای مدت طولانی ناخن‌ها را در حمام یا استخر خیس نکنید. برای شستن و خیس نگه داشتن دست‌ها ناخن‌ها را کمتر خیس نگه دارید. این نکته از ساده‌ترین کارهای برای تقویت ناخن ها هست.

اما مقدار زیادی آب و نوشیدنی استفاده کنید

آب رسانی کلیدی برای داشتن پوست، مو و ناخن زیبا است. در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید و به این صورت علاوه بر اینکه احساس بهتری خواهید داشت دارای پوست، مو و ناخن زیبا نیز خواهید شد. رژیم متعادل که حاوی مقدار زیادی پروتئین است نیز به بهبود سلامت ناخن کمک می‌کند.

تقویت ناخن

ناخن‌های خود را کوتاه نگه دارید

کوتاه نگه داشتن از جمله راحت‌ترین کارها برای تقویت ناخن است. اگر با ناخن‌های ضعیف دچار مشکل هستید، در نظر بگیرید تا زمانی که قدرت ناخن خود را افزایش می‌دهید، طول ناخن را کاهش دهید. ناخن‌های کوتاه‌تر، کمتر مستعد شکستن هستند، زیرا لبه‌های در معرض کمتری برای پاره شدن وجود دارد و سطح کمتری وجود دارد که در آن آب و مواد شیمیایی جذب می‌شوند. فقط مطمئن شوید که ناخن‌های خود را در یک جهت قرار دهید؛ زیرا این می‌تواند باعث شود که در ناخن‌های شما شکاف ایجاد شده و پوسته پوسته شود.

شاید براتون جالب باشه:
گریم ساده برای هالووین

استفاده از مرطوب کننده‌ها را بخشی از روال خود قرار دهید

اگر برای حفظ رطوبت ناخن‌های خود کاری نکنید مشکل کوچکی مانند خشکی ناخن‌های شما تبدیل به مشکلات بدتری چون ایجاد شکاف و یا پوسته شدن ناخن منجر می‌شود. برای تقویت ناخن می‌توانید از انواع نرم‌کننده‌ها و مرطوب کننده‌های ناخن کمک بگیرید و ناخن‌های خود را از گزند خشکی و فرسایش در امان نگاه دارید. استفاده از روغن‌ها و محلول‌های مرطوب کننده رو به طور منظم انجام دهید.

استفاده از روغن زیتون

قرار دادن انگشتان خود در روغن‌هایی چون روغن زیتون، نارگیل، آرگان، ویتامین ای، روغن کرچک و… می‌تواند در این راستا مؤثر باشد. برای این کار کمی روغن را در یک کاسه و یا ظرف کوچک ریخته انگشتان خود را به مدت ۱۰ دقیقه در داخل آن قرار دهید. همچنین ماساژ ناخن‌های خود در این مواد کمک می‌کند که گردش خون در این نقاط تسریع گردد و به تقویت ناخن‌  کمک کند. راه دیگر در این مورد این است که در شب‌ها و هنگام خواب دست‌های خود را به این مواد آغشته کنید و با دستکش بخوابید تا رطوبت اضافی را خنثی نمایید.

اجتناب از استفاده ضدعفونی کننده دست مبتنی بر الکل.

این می‌تواند به خصوص برای ناخن‌ها مضر باشد و آن‌ها را خشک کند.

هنگام تمیز کردن مراقب باشید

قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و مواد شوینده می‌تواند ناخن‌های شما را تضعیف کند، بنابراین با پوشیدن دستکش ناخن‌های خود را در طول کارهای خانگی محافظت کنید.

روش های تقویت ناخن

اجتناب از استفاده از ناخن‌ها به عنوان ابزار

قبل از تقویت ناخن باید بدانید که آن‌ها ابزار نیستند. بسیاری از افراد از ناخن‌ها به عنوان ابزاری چون باز کردن درب نوشابه و یا خراش دادن برچسب استفاده می‌کنند. این موارد هرچند ضعیف باشند می‌توانند باعث تضیف و تخریب ناخن‌ها شوند.

شاید براتون جالب باشه:
روانشناسی رنگ ها در لباس

مانیکورهای خود را طولانی‌تر کنید.

استفاده مکرر از پولیش ناخن می‌تواند ناخن‌ها را خشک و آسیب پذیر کند. زمان بین هر مانیکور خود را طولانی کنید. استفاده مکرر از مانیکور ناخن می‌تواند باعث آسیب به ناخن‌ها شود و سلامت آن‌ها را به خط بی اندازد. بهترین تقویت ناخن این است که کمتر آن‌ها را دست کاری نموده و استفاده از وسایلی مانند پولیش را به حداقل برسانید.

مکمل بیوتین دریافت کنید

یکی از بهترین راه کارهای خوراکی برای تقویت ناخن استفاده از مکمل ها است.بیوتین (همچنین به عنوان ویتامین H و ویتامین B-7 شناخته می‌شود) یکی از ویتامین‌های گروه B است. از آنجا که محلول در آب است، بدن آن ذخیره نمی‌کند، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که روزانه مصرف می‌کنید. بیوتین می‌تواند به تقویت ناخن و مو و پوست کمک کند و همچنین به سیستم عصبی بدن کمک می‌کند تا به درستی عمل کند. این ویتامین می‌تواند در غذاها مانند ساردین، تخم مرغ پخته شده و حبوبات یافت شود یا شما می‌توانید مکمل ویتامین ب را مصرف کنید. قبل از مصرف مکمل‌های بیوتین بهتر است که باید یک پزشک مشورت نمایید تا حداکثر بهره را از آن ببرید و تقویت ناخن خود را به بهترین نحو انجام دهید.

از ناخن‌های مصنوعی و لاک ناخن حداقل استفاده ممکن را بکنید

استفاده از این مواد و از آن بدتر استفاده از لاک خشک کن می‌تواند به نوبه خود قاتلی برای ناخن محسوب شود. لاک خشک‌کن‌ها چون از اشعه ماوراء بنفش استفاده می‌کنند بسیار برای ناخن‌ها مضر هستند. علاوه بر آن بدن را مستعد بروز سرطان می‌کند. استفاده نکردن از این مواد و تجهیزات مضر گاهی بهترین راهکار برای تقویت ناخن است.

شاید براتون جالب باشه:
تقویت ابرو | چگونه ابروهای زیبا داشته باشیم

 

پیشنهاد اسکای پیا برای شما:

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک پاسخ قرار دهید