خانه مدرس، موزه ای زیبا در تهران

0

بازدید از موزه ها برای دوست داران تاریخ همیشه جذاب و لذت بخش است. شاید در گذشته موزه تنها اماکنی خاص و محافظت شده بود که می توانستیم اشیا بسیار قدیمی را از پشت شیشه ها تماشا کنیم، اما درسال های اخیر بسیاری از موزه ها را خانه های قدیمی افراد سرشناس مانند هنرمندان یا سیاستمداران تشکیل می دهند. یکی از زیباترین موزه های تهران، موزه خانه مدرس است که زمانی متعلق به آیت الله مدرس بوده است.

موزه خانه مدرس

موزه سیاسی خانه مدرس و زیبایی های آن

خانه مدرس سال ها رها شده و حتی قسمت هایی از این بنای ارزشمند تاریخی دچار آسیب شده بود. اما حاج محمد انصاری در سال ۱۳۹۳، خانه مدرس را با هدف فعالیت های فرهنگی خریداری و مرمت نمود. پیش از هر توضیحی به شما پیشنهاد می کنم برای بازدید از خانه مدرس حتما وقت مناسبی را در نظر بگیرید تا با خیال آسوده و بدون عجله تمامی بخش های آن را تماشا کنید.

این خانه تاریخی، مانند فیلم ها و داستان های قدیمی دارای اندرونی، مطبخ و حیاط است. این خانه در حقیقت دارای  سه درب ورودی، تعدادی اتاق و راهرو، دو بخش بیرونی مخصوص ملاقات با مردم و رجال و همچنین برگزاری جلسات تدریس و سه حیاط مرکزی می باشد. دور تا دور حیاط زیبا و با صفای این خانه گلدان های زیبایی چیده شده است و در وسط هریک از آن ها یک حوض کوچک قرار دارد.

در اتاق های مختلف این موزه کتاب ها و اشیا قدیمی، در محفظه های مخصوص نگهداری می شوند تا علاقمندان امکان تماشای آن ها را داشته باشند. همچنین کتب، مقالات و تقیقای که پیرامون زندگی آیت الله مدرس انجام شده است، نیز در این خانه نگهداری می شوند و پژوهشگران با تبعیت از قوانین موزه، می توانند از آن ها استفاده نمایند. مجسمه ای مومی از آیت الله مدرس نیز ساخته شده و در یکی از اتاق های این بنا قرار داده شده است تا یاد آور این شخصیت تاثیر گذار تاریخی و سیاسی کشورمان باشد.

شاید براتون جالب باشه:
روش‌ها و اصول عکاسی از غذا با موبایل

فراموش نکنید که حتما سری به زیرزمین این خانه زیبا که یک شربت خانه بی نظیر با نوشیدنی های خوش طعم است نیز، سری بزنید.

موزه خانه مدرس

آدرس موزه خانه مدرس و ساعات بازدید از آن

برای بازدید از موزه مدرس می توانید همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر به آدرس خیابان امیر کبیر شرقی (امین حضور) – کوچه شهید جاویدی (میرزا محمود وزیری) – بن بست مدرس (کوچه نصیرالدوله) – شماره ۵ مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک پاسخ قرار دهید