در هنگام مسواک زدن به این نکات توجه کنید

0

تمام کسانی که به نظافت خود اهمیت می دهند، مسواک زدن را به عنوان یک کار روزمره انجام می دهند و هرگز از آن غافل نمی شوند. مسواک زدن علاوه بر آنکه جنبه پاکیزگی دارد، به شما کمک می کند سالانه مبلغ قابل توجهی در هزینه های دندان پزشکی صرفه جویی کنید. اما مسواک زدن به این سادگی ها که فکر می کنید نیست. بلکه باید در هنگام مسواک زدن به چند نکته توجه کنید تا دندان هایی سالم و درخشان داشته باشید.

مسواک زدن

در هنگام مسواک زدن اشتباه نکنید

چند اشتباه رایج در مورد مسواک و مسواک زدن وجود دارد که باید از آن ها پرهیز کنید. در ادامه با این نکات آشنا شوید:

  • تقریبا همه ما مسواک خود را در فضای سرویس بهداشتی قرار می دهیم. اما تحقیقات نشان داده است که این کار باعث آلوده شدن مسواک می گردد. زیرا کشیدن سیفون باعث پراکنده شدن تمام آلودگی ها در فضای توالت می شود. برای جلوگیری از آلوده شدن مسواک خود حتما از درب های مخصوص استفاده کنید و در صورت امکان آن را در محفظه در بسته ای که کنار یا پشت آینه توالت قرار دارد، نگهداری نمایید.
  • استفاده از مسوا به تنهایی کافی نیست و موهای مسواک قادر به تمیز کردن فضای بین دندان ها نیستند. به همین علت لازم است روزانه حد اقل ۱ مرتبه از نخ دندان استفاده نمایید.
  • هر مسواکی عمری دارد که پس از سپری شدن آن، به دلیل شکسته شد موهای مسواک، دندان ها را به درستی تمیز نمی کند. از سوی دیگر مسواکی که عمر آن گذشته باشد، منبع تجمع و رشد باکتری ها است. هر مسواک به طور متوسط برای ۲۰۰ مرتبه استفاده شدن مناسب است که تقریبا به اندازه ۳ ماه استفاده، ۲ مرتبه در روز می باشد.
شاید براتون جالب باشه:
خواص روی | از روی در بدن چه می‌دانید

مسواک زدن

  • اغلب ما در ساعات پایانی شب و پیش از خواب مسواک می زنیم. براساس بررسی های انجام شده اکثر افراد به طور میانگین تنها ۴۵ ثانیه به مسواک زدن می پردازند. در حالی که برای مسواک زدن حدود ۲ دقیقه زمان لازم است. توجه کنید که تنها یک قسمت خاص را مسواک نزنید و تمام محیط دهان خود را به شکل دایره ای مسواک بزنید.
  • مسواک ها دارای درجه بندی نرم، متوسط و سخت هستند که برای انتخاب آن بهترین راه کمک گرفتن از پزشک است. اما در صورتی که هنوز از پزشک مشورت نگرفته اید، از مسواک سخت استفاده نکنید. زیرا این مسواک ها به مینای دندان و لثه ها آسیب می رسانند.
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک پاسخ قرار دهید