دوخت پاپیون پارچه ای

0

پاپیون یک وسیله تزیینی پر کاربرد است که می توان از آن برای بستن پرده، تزیین سفره عقد، تزیین لباس، ساخت گلسرهای دخترانه و… استفاده نمود. پس بهتر است روش دوخت پاپیون پارچه ای را بلد باشید تا اگر زمانی به آن احتیاج پیدا کردید، بتوانید بدون اتلاف وقت پاپیونی زیبا و ارزان با رنگ مورد نظرتان تهیه نمایید.

مواد لازم برای دوخت پاپیون

یک پارچه با رنگ دلخواه

نوار توری پهن

روبان، نگین، دکمه یا سایر وسایل تزیینی

نخ و سوزن هم رنگ پارچه

روش دوخت پاپیون پارچه ای

دوخت این پاپیون بسیار ساده است و تصاویر آن نیز برای درک بهتر مراحل قرار داده شده است. ابتدا باید یک پارچه مستطیل شکل تهیه کنید. در تصویر برای آنکه حاشیه های کار مدل دار باش، دو نوار توری باریک به یکدیگر دوخته شده است. می توانید با استفاده از قیچی های مخصوی خودتان گوشه های پارچه را مدل دار برش بزنید.

در مرحله دوم تور پارچه ای را به گونه ای برش دهید که هم عرض پارچه اصلی باشد، اما طول آن اندکی کمتر از پارچه زیرین باشد. سپس تور را به گونه ای بر روی پارچه زمینه قرار دهید که از بالا و پایین آن، پارچه زمینه دیده شود.

آموزش دوخت پاپیون

سعی کنید دقیقا وسط طول پارچه ها را پیدا کرده و آن را به دقت جمع کنید. برای جمع کردن پارچه می توانید با دست آن ها را چین داده و روی هم فشار دهید و سپس با تکه ای نخ، دور آن را ببندید. در صورتی که این کار براتان دشوار است، وسط طول پارچه را یافته و با نخ و سوزن به سمت ضل مقابل کوک بزنید و وقتی به انتحا رسیدید، نخرا محکم بکشید تا پارچه را جمع کند.

شاید براتون جالب باشه:
تزئین و چیدمان میز با ظروف ایرانی

آموزش دوخت پاپیون

در آخرین مرحله می توانید مرکز پاپیون را با یک روبان هم رنگ پارچه زمینه ببندید یا با استفاده از نخ و سوزن دکمه ای زیبا روی آن بدوزید و به هر نحو ممکن پاپیون را تزیین نمایید.

این پایپیون برای تزیین گلسرهای دخترانه بسیار زیبا است و ساخت آن زمان و هزینه زیادی در بر ندارد. به همین دلیل می توانید تعداد زیادی از آن را در رنگ های مختلف بسازید و به عنوان گیفت تولد فرزندتان، به دوستانش هدیه دهید. همچنین اگز پشت پاپیون یک بند و دکمه قابلمه وصل کنید، این پایپیون می تواند تزیین زیبایی برای جمع کردن پرده اتاق ها باشد.

توجه داشته باشید که در ساخت این پاپیون بهتر است از پارچه های نرم و لطیف استفاده شود.

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک پاسخ قرار دهید