۶ دلیل برای استفاده از دکوراسیون داخلی سفید در خانه

0

دکوراسیون داخلی سفید علاوه بر زیبایی ویژگی‌های دیگری نیز دارد. خانه هر فردی نشان‌‌دهنده برخی از ویژگی‌‌های شخصیتی و یا حداقل نمایی از سلیقه او است. افراد محیط پیرامون خود را رنگی می‌بینند و این رنگ‌‌ها بر روی آن‌‌ها اثری مثبت و یا منفی به‌‌جا می‌‌گذارند. امروزه با افزایش روزافزون جمعیت شهری و قیمت زمین، ساخت‌‌وساز آپارتمان و زندگی آپارتمانی مقرون‌‌به‌‌صرفه شده است و در ضمن در زندگی شلوغ و پر تکاپوی ما نیاز به آرامش به شدت احساس می‌‌شود، لذا می‌‌توان با مطالعه رنگ و شناخت آثار خوب و بد آن بر روی افراد و محیط زندگی صلح، امنیت و آسایش را به ارمغان آورد. رنگ سفید نشان دهنده اوج لطافت، صفا، آرامش و رویا است.

دکوراسیون داخلی سفید خانه

چرا دکوراسیون داخلی سفید مناسب خانه است؟

این رنگ به همراه خلوص خود یکی از کاربردی‌‌ترین رنگ‌‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی یک فضا محسوب می‌‌شود. به‌‌کارگیری رنگ سفید در فضا به‌خصوص برای پوشش‌‌های اصلی، آن مکان را روشن‌‌تر و بزرگتر جلوه می‌دهد، نور اتاق را افزایش داده، در مناطق گرم احساس تازگی و خنکی را القا می‌‌کند، حس پاکیزگی می‌‌دهد و موجب نبوغ و توانایی‌‌های فرد می‌‌شود. بنابراین در این مقاله ضمن بررسی رنگ سفید و دلایل استفاده از آن در دکوراسیون داخلی، به کاربرد رنگ سفید در دکوراسیون داخلی و انواع آن پرداخته شده است. دکوراسیون داخلی سفید به ۶ دلیل در خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد که در زیر می‌خوانیم.

دکوراسیون داخلی سفید

۱- دکوراسیون را بزرگتر نشان می‌‌دهد

با بهره‌‌مندی از رنگ سفید در دکوراسیون داخلی، به راحتی می‌‌توانید فضای خانه خود را بزرگتر نشان دهید. به‌‌عنوان مثال اگر قاب پنجره‌‌ها و درها به رنگ سفید باشند، علاوه بر اینکه پاکیزه‌‌تر به نظر می‌رسند بزرگتر از اندازه واقعی خود نیز جلوه می‌‌کنند. رنگ سفید گنجایش فضا را چندین برابر بیشتر نشان می‌‌دهد، بنابراین اگر خانه کوچکی در اختیار دارید، بهترین راه برای ایجاد تصور بزرگتر از فضا، استفاده از رنگ سفید است. برای برخورداری از بیشترین میزان تاثیر، دیوارها را که دارای سطح به نسبت بزرگتری هستند در اولویت قرار دهید.

شاید براتون جالب باشه:
هنر در خانه یا چطور هنر بخشی از خانه‌مان باشد؟

رنگ در دکوراسیون

 

۲-  انرژی مثبت  و آرامش در فضا ایجاد می‌‌کند

رنگ سفید به دلیل ایجاد ماهیت خنثی و منعطف خود همواره دارای طرفداران بسیاری بوده است. استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون داخلی خانه موجب ایجاد انرژی مثبت در فضای داخلی و شادابی و نشاط در زندگی می‌شود. دقت داشته باشید که بهره‌‌‌‌مندی از رنگ سفید هر چند بسیار کم، می‌‌تواند جریان انرژی مثبت و روحیه‌‌ساز را در فضای زندگی شما خلق کند. همچنین علم روانشناسی رنگ‌‌ها ثابت کرده که رنگ سفید، رنگ صلح و آرامش است. این رنگ در سراسر جهان به‌‌عنوان رنگ آرامش‌دهنده در محیط خانه شناخته می‌‌شود.

 

۳-  نقطه کانونی در فضا به‌‌وجود می‌‌آورد

با استفاده از سقف سفید به‌‌آسانی می‌‌توانید یک نقطه کانونی در فضای دکوراسیون داخلی خود ایجاد کنید. با این کار علاوه‌‌بر بلندتر نشان دادن سقف خانه، فضای آن نیز بزرگتر خواهد شد و ظاهر دکوراسیون داخلی زیباتر و برجسته‌‌تر نمایان می‌‌شود. دکوراسیون داخلی سفید و استفاده از رنگ سفید در ترکیب‌بندی دکوراسیون نفطه دید کانونی در فضا ایجاد می‌کند.

دکوراسیون داخلی سفید

دکوراسیون داخلی سفید

۴- نور را در فضا منعکس می‌‌کند

اگر فضای خانه شما نورگیری مناسبی ندارد و دلگیر به نظر می رسد، بهتر است از رنگ سفید کمک بخواهید، این رنگ تاریک‌‌ترین فضاها را نیز روشن و باصفا نشان می‌‌دهد. استفاده از رنگ سفید در فضاهایی با پنجره‌‌های بزرگ، موجب می‌‌شود نور طبیعی در فضای داخلی افزایش یابد و بر زیبایی دکوراسیون داخلی افزوده ‌‌شود. با استفاده از این رنگ حتی با داشتن یک نورپردازی ساده و ملایم نیز می‌‌توانید از فضای روشنی بهره‌‌مند شوید. جهت برخورداری از فضایی روشن‌‌تر، همه دیوارها را یکدست سفید کنید و وجود مبلمان رنگ سفید، نیز سبب روشن به نظر رسیدن فضا می‌‌شود.

شاید براتون جالب باشه:
استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون داخلی سفید

۵- دکوراسیون را لوکس‌‌تر نشان می‌‌دهد

رنگ سفید جهت لوکس‌‌تر‌‌ و مجلل‌‌تر جلوه دادن فضای داخلی دکوراسیون به‌‌عنوان بهترین رنگ محسوب می‌‌شود. این رنگ با ترکیب رنگ‌‌های پرزرق‌‌وبرقی مانند طلایی، ظاهر منحصربه‌‌فردی را برای دکوراسیون داخلی خانه شما به‌‌وجود می‌‌آورد. پس اگر می‌‌خواهید دکوراسیونی لوکس‌‌تر و ایده‌‌آل‌‌تر داشته باشید رنگ سفید را انتخاب کنید و از آن لذت ببرید. دکوراسیون داخلی سفید به علت شیک بودن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

۶-  رنگی کلاسیک است

رنگ سفید رنگی همواره شیک و به‌روز است که با تلفیق وسایل چوبی آنتیک یا عتیقه‌جات عالی به نظر می‌رسد. این رنگ می‌‌تواند برای مدت بسیار طولانی، مهمان دکوراسیون خانه شما باشد. در ضمن می‌توانید با خیال آسوده تعدادی از لوازم خود را به رنگ دیگری تغییر دهید، بدون اینکه برای تناسب رنگ جدید اضافه شده با سفید، نگرانی داشته باشید.

دکوراسیون داخلی سفید

۷-  گردوخاک را نشان نمی‌‌دهد

گردگیری مداوم فضا یکی از مشکلاتی است که افراد همیشه با آن مواجه هستند. رنگ سفید معمولا گردوخاک را به اندازه رنگ‌‌های دیگر نشان نمی‌‌دهد و در نتیجه اگر فرصت زیادی جهت تمیز کردن سطوح نداشته باشید، دلواپسی شما در رابطه با ظاهر تمیز خانه را کاهش می‌‌هد. از دکوراسیون داخلی سفید به این علت نیز استفاده می‌شود که با نشان ندادن خاک فضا را تمیزتر نشان می‌دهد.

 

۸- با همه رنگ‌‌ها به راحتی هماهنگ می‌‌شود

رنگ سفید به سادگی با هر رنگی هماهنگ می‌‌شود و حتی می‌‌توانید از چند رنگ با طیف متنوع در کنار سفید بهره‌‌مند شوید و به کمک این رنگ خنثی همنشینی آن‌‌ها را تثبیت کنید. زمانی که یک پس زمینه به رنگ سفید داشته باشید، به‌‌راحتی می‌‌توانید مبلمان و لوازم خانه خود را تهیه کنید. رنگ‌‌های متفاوت در ترکیب با سفید جاذبه بیشتری یافته و به شاخصه خانه شما تبدیل می‌‌شوند. می‌‌توانید با ایجاد تضاد رنگی روحیه افراد خانواده را به طرز شگفت‌‌آوری افزایش دهید و چنانچه این رنگ به‌صورت تأکیدی با هر رنگی ترکیب شود فضای خارق‌العاده‌ای خلق می‌کند. بهتر است در انتخاب رنگ‌های هماهنگ با سفید، کنتراست را در نظر بگیرید تا از بی‌‌روح شدن فضا جلوگیری شود.

شاید براتون جالب باشه:
ایده‌های خلاقانه برای کاغذ دیواری خانه

دکوراسیون داخلی سفید خانه و محیط کار

دکوراسیون داخلی سفید و ویژگی‌های آن

محیط پیرامون ما از دو عنصر شکل و رنگ تشکیل شده و وجود رنگ در زندگی افراد به اندازه‌‌ای تاثیر دارد که حتی تصور زندگی بدون آن غیرممکن است. رنگ، پدیده و موهبت حیرت‌‌آور و باشکوه هستی بوده و به زندگی افراد احساس و اشتیاق می‌‌بخشد. اگر رغبتی به داشتن دکوراسیون داخلی با رنگ‌های متفاوت و همچنین محیطی کاملا سفید ندارید، می‌‌توانید از تاثیر مثبت رنگ سفید با ترکیب رنگ‌‌های خنثی بهره ببرید.

برای برخورداری از مزیت‌‌‌‌های روانی مثبت رنگ سفید، لازم نیست این رنگ در مقیاس زیادی استفاده شود بلکه رنگ سفید را در دکوراسیون داخلی خانه خود تاکید و توصیه کنید. همه دلایل گفته شده در این مقاله، شما را به استفاده از رنگ سفید در طراحی دکوراسیون داخلی فرامی‌‌خواند. بدون شک قبلا نیز رنگ سفید را در خرید بسیاری از لوازم خانه خود برگزیده‌اید، اما اکنون می‌‌توانید آگاهانه و با اطلاع از ویژگی‌‌ها و تاثیراتی که بر ظاهر خانه می‌گذارد آن را انتخاب کنید. سفید، این رنگ همیشه محبوب را با شناخت کافی در فضای خانه خود به‌‌کار ببرید تا با یک اثربخشی متفاوت مواجه شوید.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک پاسخ قرار دهید