نکات کلیدی برای طراحی دکور سرویس بهداشتی کوچک

0

این روزها اغلب خانه ها بسیار کوچک شده اند و در پی آن اتاق ها، آشپزخانه، حمام و توالت نیز کوچک شده اند. سرویس بهداشتی یکی از بخش های پر استفاده در منزل است و باید ظاهر بسیار مناسبی داشته باشد. همچنین باید در آن محفظه هایی برای قرار دادن مسواک، شانه و لوازم بهداشتی نیز تعبیه نمود. در ادامه چند پیشنهاد و نکته مهم برای طراحی دکور سرویس های بهداشتی کوچک به شما ارائه خواهم کرد.

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک

چگونه سرویس بهداشتی کوچک و زیبایی داشته باشیم

سرویس بهداشتی می تواند به سرعت به محلی آلوده تبدیل شود و با توجه به اینکه بسیاری از لوازم بهداشتی و شخصی افراد در دستشویی منازل قرار دارد، باید فضای داخلی توالت را به گونه ای طراحی کرد که انتقال آلودگی کاهش یابد.

  • پیشنهاد می کنیم از سینک های کمد دار استفاده کنید. این سینک ها در اندازه ها، رنگ ها و طرح های متفاوتی در بازار قابل خریداری هستند و حتی اگر فضای سرویس بهداشتی شما بسیار کوچک باشد نیز معمولا یک سینک کمد دار را می توانید در آن جای دهید. مزیت استفاده از این سینک های دستشویی آن است که می توانید صابون های اضافی، لوازم اصلاح و مواد شوینده را در آن قرار دهید تا این فضای کوچک مرتب باقی بماند.

سینک دستشویی کمددار

  • سعی کنید حتما یک آینه محفظه دار برای سرویس بهداشتی خریداری کنید. پشت این آینه فضای کافی برای قرار دادن مسواک، نخ دندان، دهانشویه و… قرار دارد. بسیار مهم است که مسواک های خود را در محفظه در دار قرار دهید تا از باکتری های معلق در هوای سرویس بهداشتی در امان باشد.
  • در انتخاب کاشی و سرامیک از رنگ های روشن استفاده کنید تا فضا را بزرگتر جلوه داده و آلودگی ها به سرعت نمایان شوند.
  • دقت کنید محفظه دستمال توالت را در محلی نصب کنید که امکان خیس شدن آن وجود نداشته باشد.
  • در صورتی که قصد دارید داخل دستشویی پادری پهن کنید، از جنس های سیلیکونی یا پلاستیکی استفاده نمایید. زیرا جنس های تخی، در صورت خیس شدن در فضای مرطوب سرویس بهداشتی بسیار دیر خشک می شوند و باعث ایجاد بوی بد نم و کپک خواهند شد.
  • می توانید روی توالت فرنگی یا گوشه سینک شمع های عطری قرار دهید تا به زیبایی و خوشبو شدن فضای سرویس بهداشتی کمک کند.
  • بهتر است رنگ دمپایی را متناسب با رنگ کاشی ها انتخاب کنید تا هماهنگی بیشتری ایجاد شود.
شاید براتون جالب باشه:
تزئین و چیدمان میز با ظروف ایرانی

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک پاسخ قرار دهید