فواید روغن نارگیل برای مو چیست

0

فواید روغن نارگیل برای مو چیست

آیا با فواید روغن نارگیل برای مو اشنا هستید؟ روغن نارگیل یک محصول بهداشتی و زیبایی علوه بر خوراکی است. مردم برای انواع مختلفی از کارها از جمله پخت و پز، پاک‌سازی پوست، مرطوب کردن و یا حذف آرایش استفاده می‌کنند. مردم اغلب از فواید آن برای مو برای رشد و تقویت موهایشان استفاده می‌کنند. در این مقاله قصد داریم در مورد فواید روغن نارگیل برای مو صحبت کنیم با ما همراه باشید.

روند کاری روزانه می‌تواند به موها آسیب برساند

شیوه‌های مراقبت روزانه مانند شستشو، شانه کردن، حالت دادن و … می‌تواند به موها آسیب وارد کند و یا آن را خشک نگه دارد. برای درک اینکه چرا این اتفاق می‌افتد، باید بیشتر درباره ساختار موهای خود بدانید. موهای شما از سه لایه تشکیل شده است:

مدولا: این بخش نرم و مرکزی شفت مو است. جالب توجه است که موهای ضخیم حاوی مقادیر زیاد مدولا هستند، در حالی که موهای نازک تقریباً فاقد آن هستند.

کورتکس: این ضخیم‌ترین لایه موهای شماست. این حاوی مقدار زیادی پروتئین و رنگ‌دانه است که به موهای شما رنگ می‌دهد.

کوتیکول: کوتیکول لایه بیرونی محافظ موهای شماست.

شستشو، حالت دادن و رنگ کردن می‌تواند به کوتیکول مو آسیب وارد کند

شستشو، یک ظاهر طراحی شده و رنگ آمیزی موهای شما می‌تواند به کوتیکول آسیب برساند و توانایی محافظت آن را کم می‌کند. این موارد باعث می‌شود مقداری از پروتئین‌های سطح مو را از دست بدهید و موهای شما مستعد ریختن و شکستن شوند.

چرا روغن نارگیل نسبت به محصولات دیگر مفیدتر است

گفته می‌شود که این محصول بهترین مورد برای استفاده در موها برای محافظت از کاهش پروتئین و سالم نگه داشتن آن است. شاید به دلیل محبوبیت آن، این مورد برای استفاده نادیده گرفته شود. با این حال شواهدی وجود دارد که فواید روغن نارگیل برای مو را تائید می‌کنند. در یک مطالعه اثرات استفاده از روغن نارگیل، آفتابگردان یا روغن معدنی به موها قبل یا بعد از شستشو مورد بررسی قرار گرفت.

شاید براتون جالب باشه:
۱۰ نشانه مسمومیت غذایی که بهتر است بدانید

آزمایش‌هایی برای اثبات فواید روغن نارگیل برای مو

محققین برای اینکه فواید روغن نارگیل برای مو را برای محافظت از موها اثبات کنند میزان پروتئین آن را قبل و بعد از این درمان‌ها اندازه گیری کردند. آن‌ها دریافتند که این روغن در پیشگیری در از دست دادن پروتئین بهتر از نوع معدنی و نوع آفتابگردان است که قبل یا بعد از شستشو استفاده می‌شود. در واقع این محصول در تمام مطالعات در سطح بالایی از میزان پروتئین در موهای آسیب دیده، سفید شده و یا در معرض مواد شیمیایی و اشعه UV قرار گفته شده، قرار گرفت. از سوی دیگر، هر دو این موارد این اثر را نداشتند و در کاهش میزان از دست دادن پروتئین مو مؤثر نبودند.

دلایل برتر بودن

تصور می‌شود ساختار شیمیایی پشت فواید روغن نارگیل برای موها است. این ترکیب عمدتاً از اسید چرب متوسط ​​زنجیره اسید لوریک تشکیل شده است. ساختار این محصول به گونه‌ای است که بهتر در موها جذب می‌گردد. در حالی که نوع آفتابگردان حاوی اسید لینولئیک است که دارای ساختار بسیار بزرگ است، به طوری که به راحتی به موها جذب نمی‌شود. این به این معنی است که محصولاتی مانند روغن‌های معدنی و آفتابگردان می‌توانند مو را پوشش دهند، اما آن‌ها نیز به شفت مو جذب نمی‌شوند.

مالیدن روغن برای استفاده از فواید روغن نارگیل برای مو

چند راه وجود دارد که شما می‌توانید این ترکیب را به موهای خود اعمال کنید تا از آسیب آن محافظت کنید. اول، به کار گیری آن به موهای خود قبل از شستشو می‌تواند کمک به کاهش میزان آسیب آن را در طول شستشو و در حالی که مرطوب است. جالب است بدانید که موهای آسیب دیده هنگام خیس شدن آن آسیب پذیر هستند. این به خاطر تغییرات ظریف و ساختاری است که هنگام جذب آب ایجاد می‌گردد. هنگامی که موهای خود را مرطوب می‌کنید قشر ضخیم و مرکزی آن موجب تغییر ساختار در موها می‌گردد. در واقع کوتیکول مو از ساختارهایی تشکی گردیده است که با خیس شدن مستعد آسیب بیشتر می‌شوند به خصوص موقع شانه کردن و حالت دادن! در واقع کار روغن این است که نگذارد آب زیادی به موها برسد و توسط شفت مو جذب شود.

شاید براتون جالب باشه:
۷ ماسک ضد لک صورت را چطور در خانه بسازیم؟

دوم، پس از شستشو، موهایتان را با این محصول بپوشانید تا به صاف بودن آن کمک کند. این کار باعث کاهش میزان اصطکاک ناشی از عملیاتی چون حالت دادن و شانه کردن موها می‌شود.

روغن نارگیل می‌تواند به شما کمک کند موهای شما را بلندتر کنید

بسیاری از مردم می‌خواهند موهای بلند، براق و صاف داشته باشند. با این حال استحمام روزانه، شانه کردن، حالت دادن، رنگ کردن، آلودگی هوا و… می‌تواند به آن‌ها آسیب برساند. این‌ها باعث می‌شوند رشد موها کند شده و به اصطلاح موها خسته شوند. این محصول به شما این امکان را می‌دهد که موهای خود را بلندتر کنید. همچنین میزان مرطوب بودن آن هنگام خیسی کمتر، شکنندگی آن کمتر و حفاظت از پروتئین‌های آن بیشتر می‌گردد. برای به دست آوردن نتایج بهتر هنگام استفاده لازم است که آن‌ها را به طور مداوم در برنامه روزانه خود قرار دهید.

 

پیشنهاد اسکای پیا برای شما:

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک پاسخ قرار دهید