موزه عروسک های ملل

0

فرقی ندارد که چند سال داشته باشیم، تماشای عروسک ها و بازی با آن ها همیشه جالب و لذت بخش است. موزه عروسک های ملل محلی است که در آن می توانید هزاران عروسک زیبا و رنگی سنتی کشورهای سراسر دنیا را تماشا کنید و حتی با برخی از آن ها بازی کنید.

 

بازدید از موزه عروسک

موزه عروسک های ملل فضایی بسیار صمیمی و خودمانی دارد. هنگامی که وارد موزه می شوید، خانم جوانی که از کارمندان موزه است، به استقبال شما می آید و ضمن آنکه شما را به ترتیب به تمامی اتاق ها و بخش های موزه راهنمایی می کند، با خوشرویی و حوصله، توضیحات کاملی در مورد تاریخچه، فلسفه ساخت هر عروسک، افسانه هایی که در مورد عروسک ها نقل می شود و… ارائه می دهد.

پس از بازدید کامل از موزه و شنیدن تمامی توضیحات، به شما اجازه داده می شود که مجددا به هریک از اتاق ها بازگردید و در کنار عروسک ها عکس بیندازید و تمامی آن ا را با دقت تماشا نمایید. البته به دلیل قدمت برخی از این عروسک ها، در هنگام عکاسی باید حتما فلاش دوربین خود را خاموش کنید.

موزه عروسک های بین الملل

بازی و سرگرمی در موزه عروسک های ملل

بازی کردن با برخی از عروسک های موزه ملل مجاز است. در حقیقت یک اتاق به این کار اختصاص داده شده است که در آن چند ردیف صندلی چیده شده و صحنه کوچکی مخصوص اجرای نمایش عروسکی نیز ساخته شده است تا بچه ها و حتی پدر و مادرها بتوانند با عروسک ها بازی کنند و با آن ها نمایش اجرا نمایند.

شاید براتون جالب باشه:
روش‌ها و اصول عکاسی از غذا با موبایل

همچنین در بخش دیگری از موزه، تعداد زیادی کلاه مربوط به ملیت های مختلف نظیر کلاه مکزیکی، کلاه فرعون مصر، کلاه جادوگر و… در سبدی قرار دارد و علاقمندان اجازه دارند تمامی آن ها را روی سرشان بگذارند و با آن ها عکس های بانمک و جذاب بگیرند.

موزه عروسک های بین الملل

ساعات بازدید از موزه عروسک های ملل

برای بازدید از موزه عروسک های ملل روز های پنج شنبه و جمعه از ساعت ۱۱ صبح تا ۶ بعد از ظهر می توانید به آدرس خیابان میرداماد، خیابان نفت جنوبی، کوچه تابان، پلاک ۱۱ مراجعه نمایید و زنگ طبقه اول را بزنید.

بهای بلیت موزه تا مرداد ماه سال ۹۷ برای هر نفر ۱۵۰۰۰ تومان بود که پس از پایان بازدید از موزه دریافت می شود و می توانید به جای پرداخت نقدی، از دستگاه کارتخوان موجود در یکی از اتاق های موزده استفاده نمایید.

برای مشاهده وب سایت موزه عروسک های ملل اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک پاسخ قرار دهید