موزه موسیقی تهران

0

موزه محلی است که اشیا زیبا و دیدنی را در آن به نمایش می گذارند. در دهه های گذشته موزه تنها به نمایش اشیا بسیار قدیمی و عتیقه ای اختصاص می یافت که دست زدن و حتی عکسبرداری از آن ها ممنوع بود. به همین دلیل افرادی که به تاریخ و اشیا قدیمی علاقه ای نداشتند، از تماشای موزه ها خسته می شدند. اما این روزها برخی از موزه ها شکل تازه ای به خود گرفته اند و در کنار نمایش اشیا ارزشمند قدیمی، بازدید کننده را نیز درگیر می کنند!

موزه موسیقی تهران یکی از جذاب ترین موزه هایی است که بازدید از آن شما را سر ذوق خواهد آورد.

موزه موسیقی تهران

 

همه چیز درباره موزه موسیقی

موزه موسیقی تهران در میان یک باغچه کوچک و زیبا واقع شده است و کارکنان بسیار مهربان و خوش برخوردی دارد.

این موزه دارای بخش های مختلفی است که در چند طبقه قرار گرفته اند.

پیشنهاد من این است که از بالاترین طبقه شروع کنید. زیرا در یکی از بش های آن اتاقی مملو از گرامافون های کوچک و بزرگ و انواع دستگاه های پخش موسیقی وجود دارد و مسئول این با حوصله توضیحاتی در مورد هر وسیله و تاریخچه آن ارائه می دهد. سپس با استفاده از هر وسیله قطعه ای موسیقی پخش می نماید که بسیار جالب است. حتی به شما نیز اجازه دست زدن به برخی از گرامافون ها را می دهد.

در اتاق ها و طبقات مختلف موزه موسیقی، انواع سازها، یادگارهای به جا مانده از اسطوره های موسیقی ایران و سازهای دکوری غول پیکر را می بینید که می توانید با آن ها عکس های زیبایی بیندازید.

شاید براتون جالب باشه:
موزه عروسک های ملل

پس از بازدید از تمام موزه، حتما به طبقه زیر زمین که کارگاه ساخت ساز نام دارد مراجعه کنید. در این کارگاه انواع مختلفی از سازها از جمله کمانچه، سنتور، تنبک، انواع تار و… را مشاهده می کنید که روی یک میز بزرگ قرار دارند و مراجعین اجازه دارند هر ساز را برداشته و با آن بنوازند. حتی اگر نواختن هیچ سازی را بلد نباشید، در دست گرفتن آن ها و ایجاد صدا با هریک از سازها بسیار لذت بخش است.

ورودی موزه موسیقی تهران

 

آدرس موزه موسیقی تهران

اگر تصمیم گرفته اید از موزه موسیقی بازدید کنید، به آدرس: تهران – میدان تجریش – خیابان شهید دربندی (مقصود بیک) مراجعه نمایید.

بازدید از موزه موسیقی برای کودکان زیر ۵ سال، افراد دارای کارت منزلت و خانواده شهدا رایگان و برای دانش آموزان و دانشجویان نیم بها است. برای بازدید از وب سایت موزه موسیقی اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک پاسخ قرار دهید