نکات مهم آرایشی برای داشتن یک میکاپ فوق العاده

0

نکات مهم آرایشی، برای هر خانمی که می‌خواهد یک میکاپ فوق العاده داشته باشد ضروری است. ممکن است در میکاپ دچار ایراداتی باشید در این مطلب می‌خواهیم اندکی در مورد نکات مهم آرایشی صحبت کنیم که لازمه هر خانمی است. اگر شما هم می خواهید یک میکاپ بی نقص و زیبا داشته باشید این مقاله را از دست ندهید.

۱_اطمینان حاصل کنید که پرایمر شما پایه آرایش شما را تکمیل می‌کند

آب یا روغن؟! پرایمر شما باید از جنس همان مواد باشد که پایه آرایش شما هستند. اگر این‌چنین نباشد آن‌ها یکدیگر را دفع کرده و چهره شما را به هم می‌ریزد و مخلوط کردن آن‌ها دشوار است.

۲_خطوط اطراف چشم را وادار به محو شدن کنید

یکی از نکات مهم آرایشی استفاده درست از پرایمر است. مقدار کمی از پرایمر در اطراف چشمان شما به طور چشمگیری ظاهر پاهای کلاغ را به حداقل می‌رساند.

۳_کاربرد درست برای پوشش فوق العاده

در حالی که پایه و اساس آرایش خود را می‌گذارید، اگر می‌خواهید پوشش کامل داشته باشید، اگر می‌خواهید یک پوشش منحصر به فرد داشته باشید از انگشتان خود و اگر بخواهید یک پوشش کامل داشته باشید از یک قلم مو استفاده کنید.

۴_یک شکل مخروطی ایجاد کنید.

یکی از نکات مهم آرایشی استفاده از کانسیلر است. اکثر برای استفاده از کانسیلر یک الگوی نیم دایره را در زیر چشمان خود داریم دلیل این الگو هم محو نمودن پف و اشکالات زیر چشم است. با این حال، برای بهترین نتایج، کانسیلر را در یک الگوی مخروطی زیر چشم قرار دهید و آن را تا جایی که بینی شما به اتمام می‌رسد، گسترش دهید. این کار یک از نکات مهم آرایشی است. چرا که هم کمک می‌کند پف‌های زیر چشم را از بین ببرید و هم اینکه به کانتورینگ دو طرف بینی کمک می‌کند.

شاید براتون جالب باشه:
تقویت ناخن | چگونه می‌توان ناخن‌های زیبا داشت

۵_ پالت تصحیح رنگ

شاید از شنیدن اسم آن تعجب کرده باشید. ولی پالت تصحیح و برطرف کردن اشکالات صورت یکی از نکات مهم آرایشی است. این پالت دارای انواع مختلف رنگ برای محو کردن جای جوش، چاله‌ها، پف زیر چشم و دیگر عیوب و نقوص موجود در صورت است؛ اما اگر نمی‌خواهید از پالت تصحیح رنگ استفاده کنید می‌توانید ترکیبی از رنگ مورد نظر خود را با استفاده از کانسیلر و کرم معمولی داشته باشید. به این صورت شما می‌توانید یک رنگ تصحیحی کننده ارزان را به همراه خود داشته باشید.

۶_دانستن نقاط کانونی مهم

این مورد از نکات مهم آرایشی مربوط به روزهایی است که شما عجله دارید و یا تنبلی می‌کنید. فقط با یک برس کوچک چند ضربه به نقاطی مانند زیر چشم‌ها، گوشه دهان، نزدیک بینی بزنید و به راحتی کار را انجام دهید.

۷_دانستن عملکرد صحیح

به طور عمره دو نوع عمده پودر وجود دارد. پودر شل و پودر فشرده! یکی از نکات مهم آرایشی این است که بدانید هر پودری برای چه هدفی استفاده می‌شود. برای مثال پودرهای شل اساساً برای تنظیم آرایش استفاده شده و آن را طولانی می‌کنند. بهترین حالت استفاده از آن استفاده از یک نوع بی رنگ آن برای تنظیم آرایش است.

۸_برس را درست انتخاب کنید

نتیجه هر محصول آرایشی تا حد زیادی به اپلیکاتور بستگی دارد و این امر مخصوصاً برای پودرها نیز صادق است. همیشه از قلم‌موهای نرم استفاده نمایید؛ زیرا پودر را به بهترین حالت روی پوست شما قرار می‌دهد.

۹_رژ گونه زیرسازی

این نیز یک روش هوشمندانه و یکی از نکات مهم آرایشی زیرکانه، برای تغییر جهت استفاده از محصول برای به دست آوردن نتایج فوق العاده است. همه چیزهایی که باید انجام دهید، ابتدا رژگونه را اعمال کنید و سپس پایه را بر روی آن اعمال کنید. نتیجه نهایی به نظر می‌رسد که شما به طور طبیعی از درون درخشان هستید.

شاید براتون جالب باشه:
گریم ساده برای هالووین

۱۰_لیفت چشم فوری

برای بلند کردن فوری چشم، هایلایتر خود را درست در بالای قوس ابرو به کار ببرید و سپس آن را ترکیب کنید. این نه تنها ابروهای شما را کاملاً مشخص می‌کند، بلکه تأثیر قابل توجهی بر ظاهر چهره شما خواهد داشت.

۱۱_سایه چشم

برای داشتن یک سایه چشم فوق‌العاده می‌توانید با مداد چشم سفید یک پایه ایجاد کنید سپس سایه چشم را به کار ببرید.

۱۲_نقطه نقطه و خط برای راحتی

کشیدن خط چشم شاید سخت‌ترین بخش آرایش باشد. یکی از نکات مهم آرایشی کشیدن خط چشم صاف و تمیز است که اکثراً هم موفق به کشیدن آن نمی‌شوند. دلیل آن عدم هماهنگی و لرزش دست است. این افراد می‌توانند ابتدا نقاطی را ایجاد کنند سپس این نقاط را به هم وصل کنند و یک خط چشم صاف بکشند. به این صورت در یک چشم به هم زدن می‌توانید یکی از نکات مهم آرایشی را به ساده‌ترین شکل ممکن انجام دهید.

۱۳_استفاده از پودر بچه برای مژه‌های ضخیم.

اگر می‌خواهید مژه‌های خود را بالا ببرید، این روش را دنبال کنید. ابتدا با یک لایه ریمل مژه را بپوشانید و پس از آن یک مقدار پودر بچه اعمال کنید سپس یک پوشش ثانویه از ریمل بزنید و حجم ضربه‌های خود را به شدت کاهش دهید.

۱۴_با احتیاط عمل کنید

اگر می‌خواهید لب‌هایتان بزرگ‌تر دیده شوند آن‌ها را روی‌هم بگذارید سپس خط لب را بکشید، مراقب باشید تا خارج از لب‌هایتان نکشید زیرا بیش از حد اغراق آمیز به چشم می‌آید.

 

پیشنهاد اسکای پیا برای شما:

شاید براتون جالب باشه:
مراقبت از پوست و مو
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک پاسخ قرار دهید