پیشنهاداتی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه

0

آشپزخانه محلی است که بانوان ساعت های بسیاری از روز را در آن می گذرانند. همچنین تمامی آنچه به عنوان وعده غذایی میخوریم، در آشپزخانه آماده می شود. بنابراین آشپزخانه باید محیطی زیبا، مرتب و پاکیزه باشد تا خانم خانه از سپری کردن زمان خود در این مکان احساس افسردگی نکند و از سوی دیگر، خوراک هایی که در این محل طبخ می شوند، سالم و پاکیزه باشند. پس باید برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه اهمیت ویژه ای قائل شد. در ادامه چند ایده برای طراحی دکور آشپزخانه  مطرح کرده ام که می توانید بنا به خلاقیت خود با کمی تغییر آن ها را به کار ببرید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

ایده هایی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه

  • اگر خانه کوچک و آشپزخانه اپن دارید، به جای خرید میز ناهار خوری که جا گیر است، از اپن استفاده کنید. برای این کار می توانید میز پهن تری برای روی اُپن آشپزخانه خود سفارش دهید. این میز می تواند سنگی یا ام دی اف باشد. صندلی هایی تهیه کنید که حالت چهارپایه داشته باشند و به راحتی زیر میز اُپن جا شوند تا فضای اضافی به خود اختصاص ندهند.
  • از ترکیب رنگ های تیره و روشن برای کابینت ها استفاده کنید. می توانید دو رنگ کرم و گردویی را برای این کار انتخاب کنید و کشوها یا ویترین کابینت را به رنگ تیره تیر در آورید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

  • در شرایطی که آشپزخانه کوچکی دارید و با پخت کیک و فر هم میانه ای ندارید، بهتر است به جای خرید یک اجاق گاز بزرگ و فر دار، یک اجاق گاز شیک و زیبای رومیزی تهیه کنید و فضای زیر آن را نیز به کابینت اختصاص دهید. این روزها اجاق های رومیزی خاصی در بازار پیدا می شود که قابلیت نصب روی کابینت را داشته و با آن هم سطح می شود تا نمای بهتری داشته باشد.
  • در صورتی که خانه قدیمی دارید، بهتر است کاشی های آشپزخانه را عوض کنید تا ظاهری امروزی تر داشته باشد. علاوه بر آن کاشی های شکسته آشپزخانه جلوه خوبی ندارد و حس آلودگی را القا می کند.
شاید براتون جالب باشه:
دکوراسیون داخلی بنفش و نحوه استفاده از آن در خانه

در صورتی که قصد دارید برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه خرج کنید، بهتر است از یک دفتر کابینت سازی تقاضا کنید برای اندازه گیری و ساخت کابینت به منزل شما بیایند. این افراد تجربه ساخت انواع کابینت در منازل مختلف را دارند و می توانند مانند یک طراح حرفه ای ایده های بی نظیری برای طراحی آشپزخانه و انتخاب رنگ کابینت و لوازم، ارائه دهند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک پاسخ قرار دهید