چطور آرایش چشم اکلیلی را پاک کنیم؟

0

آیا شما تاکنون با اکلیل سروکار داشته‌اید؟ پاک کردن آرایش اکلیلی کار دشواری است. اگر شما در یک پروژه هنری و یا برنامه‌های آرایشی از اکلیل بهره برده‌اید و از آن استفاده کرده‌اید این موضوع را خوب می‌دانید. در حین انجام کار با اکلیل، حتماً دریافته‌اید که تقریباً پاک کردن آن غیرممکن است. هنگامی‌که شما با این ذره‌های کوچک برخورد می‌کنید برای مدت‌ها ممکن است با آن درگیر شوید؛ اما چون زیباست نمی‌توانیم در مقابل عدم استفاده از آن مقاومت کنیم، خصوصاً زمانی که آرایش چشم‌نوازی را به وجود می‌آورد. در این مقاله نکات ساده‌ای را برای زدودن آرایش چشم اکلیلی بیان می‌کنیم، پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

پاک کردن آرایش اکلیلی چشم

چگونه آرایش اکلیلی چشم را پاک کنیم؟

پاک کردن آرایش برای خانم‌هایی که هرروز آرایش می‌کنند سخت است و اگر به‌درستی انجام نشود، ممکن است به پوست آسیب بزند. اگر شما خواهان افزودن درخشش بیشتری به چشم خود هستید آرایش اکلیلی این جذابیت را به چشمان شما می‌بخشد. باآنکه پاک کردن آرایش اکلیلی سخت است؛ اما نشدنی نیست. باید بدانید که چشم‌های شما جزو حساس‌ترین بخش‌های صورت شماست و پوست اطراف آن‌ها بسیار حساس و آسیب‌پذیر است؛ بنابراین برای پاک کردن آرایش چشمانتان، از حرکات ملایم‌تر استفاده کنید. در ادامه مقاله به شرح چند روش برای پاک کردن آرایش چشم اکلیلی می‌پردازیم.

چگور بدون دردسر آرایش چشم را پاک کنیم؟

اکلیل‌ها دردسرسازهای کوچکی هستند که اگر چه با زیبایی و برق خود هر کسی را وسوسه می‌کنند تا از آن استفاده کند ولی در مرحله پاک کردن آرایش اکلیلی مشکلات بزرگی را ایجاد می‌کنند.

شاید براتون جالب باشه:
چطور با فیکساتور آرایشی ماندگاری آرایش خود را چندبرابر کنید

۱-  از نوار استفاده کنید.

گاهی اوقات شما نیاز به حذف تمامی ذرات اکلیل ندارید؛ بلکه فقط نیازمند خلاص شدن چند ذره از آن هستید که زیر چشمانتان افتاده است. اگر این اتفاق برای شما افتاد، از تمیز کردن صورت و پاک کردن آرایش جلوگیری کنید. همه آن چیزی که شما نیاز دارید، یک رول نوار است. سمت چسبنده نوار را بر روی هر ناحیه از چشم که اکلیل ریخته، روی پوست خود فشار دهید. هنگامی‌که نوار را برمی‌دارید اکلیل باید به آن چسبیده باشد، از این آسان‌تر نمی‌شود؛ بدین ترتیب آرایش پایه به نوار نخواهد چسبید. راه دیگر آن است که یک چسب نواری به دور دست خود بپیچید، قسمت چسبناک آن باید رو به بیرون باشد؛ سپس آن را بر روی هر جایی که اکلیل ریخته فشار دهید تا پاک شود.

پاک کردن آرایش اکلیلی

۲- مهربان باشید.

برخلاف انتظار، اکلیل می‌تواند بسیار تیز و برنده باشد. ماساژ سخت پوست برای از بین بردن آرایش هرگز یک ایده خوب نیست و ممکن است به تحریک پوستتان منجر شود، این موضوع زمانی که از اکلیل استفاده می‌شود، پرخطرتر نیز خواهد شد. دلیل اینکه در هنگام پاک کردن آرایش اکلیلی چشم باید خیلی ملایم و مهربان باشید نیز همین است؛ در این صورت کار بیشتر طول می‌کشد؛ اما به دلیل حساس بودن پوست اطراف چشم ارزشش را دارد.

۳- پاک‌کننده‌های ضدآب را انتخاب کنید.

زمانی که پاک‌کننده‌های صورت و آرایش ادعا می‌کنند که همه نوع آرایش حتی ضدآب را از بین می‌برند به این معنا است که آن‌ها حتی سخت‌ترین نوع آرایش را نیز پاک می‌کنند. اگر شما یک نمونه پیدا کردید که به‌راحتی ریمیل و خط چشم ضدآب را از بین می‌برد، می‌تواند دلیل خوبی برای اکلیل زدایی از روی صورت باشد. در استفاده از یک پاک‌کننده صورت ضدآب، می‌توانید مطمئن باشید که به‌آسانی صورت شما پاک خواهد شد. این نوع پاک‌کننده‌ها با استفاده از مولکول‌های ریزی که در آب وجود دارد، آرایش و آلودگی را بدون نیاز به فشار و مالش شدید تمیز می‌کنند. برای استفاده از این نوع پاک‌کننده، یک پد را با مایع آغشته کنید؛ سپس آن را بر روی چشمان بسته خود برای چند ثانیه قرار دهید تا اکلیل را نرم و سست کند، بعداز آن به‌آرامی آرایش را پاک‌کنید.

شاید براتون جالب باشه:
چگونه یک کفش پاشنه بلند مناسب انتخاب کنیم؟

۴- از یک روغن استفاده کنید.

هنگامی‌که دارای آرایش اکلیل‌دار هستید، استفاده از یک روش پاک‌سازی کافی نخواهد بود. پس از استفاده از یک پاک‌کننده ضدآب، از یک تمیز کننده روغن نیز استفاده کنید. استرس ناشی از ذرات برجای‌مانده از اکلیل را کنار بگذارید و از روغن برای ماساژ صورتتان کمک بگیرید. این کار نه‌تنها سبب آرامش صورت شما می‌شود؛ بلکه به پاک کردن آرایش چشم شما نیز کمک خواهد کرد. اجازه دهید که روغن ذرات باقیمانده از اکلیل را بزداید و سپس صورت خود را با آب بشویید.

 

سخن آخر

از این مقاله دریافتیم که پوست اطراف چشم بسیار حساس بوده و امکان آسیب دیدن و چروک خوردن آن زیاد است. اگر از آرایش اکلیلی برای چشمان خود استفاده می‌کنید، بدانید که پاک کردن آن تا حدودی سخت است؛ اما با استفاده از روش‌هایی که در این متن ذکر شد، به‌سادگی پاک می‌شود. بهترین روش برای پاک کردن آرایش اکلیلی استفاده از مواد پاک کننده مناسب و ملایمت است. بهتر است زمان بیشتری برای پاک کردن این نوع آرایش بگذارید تا به پوست خود آسیب نرسانید و به آرامی اکلیل‌ها را از روی صورت جدا کنید.

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک پاسخ قرار دهید