چطور با تابلو نقاشی خانه‌ای زیباتر داشته باشیم؟

0

تابلو نقاشی به‌عنوان یک اثر هنری جان‌بخش به دکوراسیون خانه شخصیت می‌بخشد! این تابلوها می‌توانند نگاه‌ها را به سمتی خاص سوق دهند و دریچه‌ای به یک دنیای جدید باز کنند! با نصب مجموعه‌ای از تابلوهای نقاشی در بخش‌های مختلف خانه فضایی دلخواه، جذاب و متفاوت خلق کنید. در ادامه ایده‌هایی خلاقانه برای استفاده از تابلوهای نقاشی معرفی می‌کنیم تا با آن‌ها خانه‌ای زیباتر داشته باشید.

دکوراسیون منزل با تابلو نقاشی

 

چطور با تابلوها خانه‌ای زیباتر داشته باشیم؟

از تابلوهای نقاشی به‌عنوان یک منبع ‌الهام‌بخش برای چیدمان و تزئین دکوراسیون استفاده کنید! در ادامه به معرفی برخی از مدل‌های استفاده از تابلوی نقاشی در منزل می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

رنگ اشیاء و تزئینات را با تابلوها هماهنگ کنید!

شما می‌توانید تزئینات اتاق نشیمن و یا سایر بخش‌های خانه را با تابلو‌های نصب‌شده بر روی دیوار هماهنگ کنید. به‌عنوان‌مثال اگر تابلوهایی با تصاویر گیاهان سبز بر روی دیوار نصب کرده‌اید، می‌توانید گیاهانی هم‌رنگ تابلو در قسمت‌های مختلف اتاق قرار دهید. با این شیوه هارمونی و هماهنگی خاص و زیبایی در محیط حاکم خواهد شد. برای ایجاد هارمونی در خانه رنگ تزئینات و اشیاء را با تابلوها هماهنگ کنید.

 دکوراسیون منزل با تابلو نقاشی

با تابلوهای نقاشی دیوار آشپزخانه را تزیین کنید.

با استفاده از تابلوهایی با مضمون طبیعت می‌توانید برای یک دیوار سرد و ساده چشم‌اندازی جالب به وجود آورید. در تصویر آشپزخانه‌ای را می‌بینید که با چند تابلوی نقاشی فضای گرم و صمیمی در آن به وجود آمده است. ایده مناسب تزیین دیوار آشپزخانه با تابلوهای نقاشی

 

با یک تابلوی نقاشی نگاه‌ها را به سمتی خاص سوق دهید!

یک تابلوی نقاشی بزرگ و باشکوه می‌تواند در کانون توجهات قرار گیرد. شما می‌توانید از تابلوهایی با زمینه هم‌رنگ دیوار استفاده کنید تا تصویر اصلی تابلو بیش‌تر خودنمایی کند. اگر تابلو‌یی با زمینه روشن دارید بهتر است رنگ قاب آن را تیره انتخاب کنید تا زیبایی فضا دوچندان شود. با استفاده از تابلوی نقاشی نگاه‌ها را به سمتی خاص سوق دهید.

دکوراسیون منزل با تابلو نقاشی

تابلو

تابلوهای کوچک در کنار یکدیگر زیباتر می‌شوند!

با قرار دادن چندین تابلو در کنار یکدیگر کلکسیونی زیبا در دل خانه ایجاد کنید. با یکدست کردن قاب‌ها و زمینه این تابلوها می‌توانید فضایی متفاوت و گرم به وجود بیاورید. البته برای چینش این تابلوها بهتر است از دیوارهای ساده و بزرگ استفاده کنید. این کار از شلوغی و به‌هم‌ریختگی ‌فضا می‌کاهد. روش خلاقانه نصب چندین تابلوی نقاشی کوچک در کنار یکدیگر در چیدمان دکوراسیون کاربرد دارد.

شاید براتون جالب باشه:
نکات مهم در دکوراسیون اتاق نوزاد

دکوراسیون منزل با تابلو نقاشی

تابلوهای نقاشی را به کاغذدیواری تبدیل کنید!

همیشه نیازی نیست چینش تابلوها از قواعد و اصولی خاص پیروی کنند. استفاده از تابلوهای متنوع و پرتعداد آن‌هم در ابعاد مختلف همچون یک کاغذدیواری خاص خانه‌تان را زیباتر می‌کند. با این نوع طراحی فضایی شاد و سرگرم‌کننده به وجود بیاورید. برای جلوگیری از سردرگمی و شلوغی فضا بهتر است این ایده را بر روی دیوارهای بزرگ پیاده کنید. زمینه بیشتر تابلوها را روشن و رنگ به‌کاررفته در نقاشی را نیز ملایم‌تر در نظر بگیرید. استفاده از تابلوهای نقاشی پرتعداد با ابعاد متفاوت روشی برای استفاده از تابلو در دکوراسیون است.

یک نقاشی در چند تابلو!

تابلو‌های نقاشی چندت که یا به‌اصطلاح پازلی از جدیدترین و خلاقانه‌ترین طرح‌ها برای داشتن خانه‌ای زیباتر هستند. با نصب تابلویی چندتکه از طبیعت بر روی دیوار می‌توان دریچه‌ای به یک دنیای دیگر باز کرد. شما می‌بایست ابعاد این تابلوها را متناسب با اندازه دیوارتان انتخاب کنید. چراکه نصب یک تابلوی چند تکه کوچک در مرکز یک دیوار بزرگ چندان مناسب نخواهد بود. تابلوهای نقاشی چند تکه نوعی دیگر از کاربرد تابلو در دکوراسیون داخلی است.

تابلو چند تکه در دکوراسیون منزل 

 

توصیه‌هایی برای انتخاب تابلوهای نقاشی

  • برای دیوارهای کم ارتفاع بهتر است از تابلوهای عمودی استفاده کنید. با این کار می‌توانید دیوارهایتان را بزرگ‌تر جلوه دهید.
  • اگر دکوراسیون منزلتان دارای رنگ‌های سرد و خنثی است توصیه می‌کنیم تابلوهای دارای رنگ گرم را انتخاب کنید. در غیر این‌ صورت به سراغ تابلوهای سرد بروید.
  • در انتخاب تابلو به ابعاد دیوار توجه کنید. سایز تابلوها نباید نسبت به دیوار بیش‌ازحد کوچک یا بزرگ باشند.
  • برای دیوارهای بژ و طوسی‌رنگ می‌توانید از تابلوهای دارای رنگ‌های پرانرژی مانند قرمز استفاده کنید.
  • تابلوهای سبز رنگ نیز برای دکوراسیون قهوه‌ای مناسب هستند.
  • بهتر است تابلوها را در مکان‌های دارای نور کافی نصب کنید. استفاده از لوازم نورپردازی نیز برای بهتر دیده شدن تابلوهای نقاشی بسیار مؤثر خواهند بود.
  • در صورت نصب تابلو بر روی کاغذ دیواری، از تابلوهایی با طرح‌های ساده‌تر استفاده کنید.
  • هرگز تابلوها را در نزدیکی سقف نصب نکنید. تابلوها را حدود ۳۰ سانتی‌متر بالاتر از مبل به دیوار بکوبید تا نقطه میانی آن‌ها در مقابل چشم‌هایتان قرار گیرد.
  • در نهایت توصیه می‌کنیم از تابلوهایی با مضمون جنگ، چهره‌های افسرده و غمگین و تصاویر ناراحت‌کننده استفاده نکنید. چراکه این تابلوها در درازمدت بر روحیه افراد تأثیر منفی می‌گذارند.
شاید براتون جالب باشه:
نکات کلیدی برای طراحی دکور سرویس بهداشتی کوچک

 دکوراسیون منزل با تابلو نقاشی

تابلو در دکوراسیون داخلی خانه

همان‌طور که مطالعه کردید با نصب تابلوهای متنوع و جذاب می‌توان فضایی هنری و زیبا در منزل ایجاد کرد. تابلوها حتماً نباید گران‌قیمت باشند؛ شما می‌توانید با چند تابلوی نقاشی ساده نیز مجموعه‌ای دل‌نشین و جذاب به وجود بیاورید. در چیدمان تابلوها نیز به ترکیب رنگ و همچنین هماهنگی آن‌‌ها با دکوراسیون توجه کنید تا خانه‌ای زیباتر داشته باشید.

 

پیشنهاد اسکای پیا برای شما:

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک پاسخ قرار دهید