کافه نون و نمک، کافه ای قدیمی در خانه فخرالملوک

0

وقت گذرانی در رستوران ها و کافی شاپ ها یکی از تفریحات مورد علاقه بسیاری از مردم ایران است. به همین دلیل است که در ایران انواع و اقسام کافی شاپ ها و رستوران ها راه اندازی شده است. در سال های اخیر نیز کافه های بسیاری در نزدیکی یا حتی داخل عمارت های قدیمی احداث شده است تا افرادی که برای تماشای این بناهای تاریخی می آیند، مدتی را هم در این کافی شاپ ها بگذرانند. یکی از این کافی شاپ ها، کافه نون و نمک نام دارد که در عمارت با صفای فخرالملوک واقع شده است.

نون و نمک

کافه نون و نمک و منظره زیبای خانه فخرالملوک

خانه فخرالملوک یکی از بناهای مربوط به دوره قاجار و بنایی بسیار زیبا و دیدنی است. قدمیت این بنا حدود ۱۲۰ سال است و بازدید کنندگان بسیاری برای تماشای آن مراجعه می کنند. این عمارت دارای اتاق ها و بخش های مختلفی است که کافی شاپ سنتی نونو و نمک، در قسمت بهار خواب آن قرار دارد.

کافه نون و نمک صرفا یک کافی شاپ نیست. بلکه با توجه به منوی کامل آن که شامل انواع پیش غذاها و غذاهای ایرانی می شود، می توان آن را یک رستوران نامید. این رستوران مانند سایر رستوران های سنتی دارای تخت برای نشستن و دکوراسون قدیمی است. در رستوران نون و نمک می توانید به موسیقی زنده نیز گوش دهید.

در بخشی از کافه فواره تزیینی کوچک آبی رنگی قرار دارد و درختچه های کوچک در حد فاصل میان تخت ها قرار داده شده اند. از کوزه های لعابی و اشیا تزیینی دیگر نیز برای زیباتر شدن محیط کافه استفاده شده است.

شاید براتون جالب باشه:
اولین کافه یخی شهرک غرب

براساس نظر افرادی که به این رستوران سنتی مراجعه نموده اند، رفتار کارکنان این رستوران بسیار محترمانه و دوستانه بوده، کیفیت غذاهای نون و نمک بسیار معمولی است و نباید از آن توقع غذاهایی با کیفیت یک رستوران لوکس را داشت.

روی هم رفته اگر به بناهای قدیمی و همچنین غذاهای ایرانی علاقه دارید، بد نیست یک بار هم نون و نمک را امتحان کنید. در صورتی که قصد مراجعه به این رستوران را دارید، بهتر است از وسایل نقلیه عمومی نظیر مترو استفاده کنید. زیرا ممکن است برای پیا کردن جای پارک خودرو دچار مشکل شوید.

خانه فخرالملوک

آدرس کافه نون و نمک

اگر قصد دارید سری به کافه نون و نمک بزنید و ضمن بازدید از خانه فخرالملوک، از خوراکی های لذیذ این کافه هم لذت ببرید، به آدرس میدان بهارستان، خیابان مصطفی خمینی، پایین تر از چهارراه سرچشمه، کوچه نصرالهی، کوچه جاویدی، پلاک ۱۱۴ مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک پاسخ قرار دهید