۵ ایده خلاقانه در تزیین میز عروسی

0

برای تزیین میز عروسی ایده‌های خلاقانه می‌تواند به شما کمک کند. اگر در شرف ازدواج هستید یا در آینده نزدیک مراسم جشن عروسی خود را برگزار می‌کنید به این چند ایده جذاب و ساده نگاهی کنید. برخی از افراد رنگ طلایی را برای روز عروسی مناسب می‌دانند و برخی سفید به همراه رنگ‌های ملایم دیگر مانند صورتی. برخی از شلوغی میز با گل‌های رنگارنگ خوششان می‌آيد و برخی از میزی خلوت و شاعرانه که با شعله‌های کم رمق تزیین شده است. در اینجا چند ایده برای سلیقه‌ها مناسب سلیقه‌های مختلف را ارائه کرده‌ایم.

روش خلاقانه در تزیین میز عروسی

روش خلاقانه در تزیین میز عروسی

تزیین میز عروسی با چه روش‌هایی انجام می‌شود؟ برگزاری یک مراسم عروسی به‌یادماندنی با طراحی خلاقانه و تزیینات هنرمندانه، خاطره‌ای فراموش‌نشدنی در ذهن‌ها بر جای می‌گذارد. در بدو ورود مهمانان به جشن، جایگاه عروس و داماد و پس‌ازآن میزهای پذیرایی توجه همگان را جلب می‌کند؛ بنابراین آراستگی میزها و به‌کارگیری عناصر تزئینی مانند گل‌ها و شمع با ایجاد فضایی خارق‌العاده و رویایی، تأثیر زیادی بر حس رضایت مهمانان دارد.

گل در تزیین میز عروسی

برپایی جشن‌های عروسی در باغ‌ها، آزادی عمل بیشتری برای تزئینی منحصربه‌فرد را به وجود می‌آورد به‌طوری‌که به کمک یک گروه تشریفات مجالس می‌توان با توجه به سلیقه شخصی خود، جلوه‌ای خاص در مراسم ایجاد کرد. در این مقاله ایده‌هایی ساده و جالب، برای دکوراسیون، چیدمان و تزئین میز عروسی مطرح‌شده تا به کمک آن‌ها به بهترین شکل میزهای روز عروسی را ساماندهی کنید و بر شکوه و زیبایی آن بیفزایید. تزیین میز عروسی با شمع و گل روش‌های متداولی است. 

تزیین میز عروسی با رنگ صورتی

نکته‌های کلیدی برای تزیین میز عروسی

از آنجایی‌که میز عروس و داماد در معرض چشم همه قرار دارد، مهم‌ترین بخش تزئینی مراسم عروسی به شمار می‌رود و تزئین آن، یک هنر است. درنتیجه باید مهارت و دقت خاصی در تزئین آن به خرج داد تا در کنار ظرافت، ظاهر و نمایی زیبا داشته باشد. به‌طورکلی، برای آراستن میز عروس و داماد باید موارد زیر را در نظر بگیرید.

تزیین میز عروسی با گل

۱- انتخاب میز مناسب برای تزیین میز عروسی

برای اینکه میز عروس و داماد منحصربه‌فرد باشد و در مقابل چشمان بینندگان بی‌همتا جلوه کند، می‌بایست در مقایسه با سایر اثاثیه متفاوت به نظر برسد. برای این منظور، میز را در مقابل جایگاه عروس و داماد و روبه‌روی مهمانان مجلس قرار دهید. در ارتباط با میز میهمان نیز بهتر است از میزهای گرد به‌جای میزهای مستطیلی شکل استفاده کنید، زیرا این نوع میز دید و نمای بهتری در مقایسه با سایر مدل‌ها ایجاد می‌کند.

تزیین میز عروس و داماد

۲- گل‌آرایی در  تزیین میز عروسی

گل تأثیر شگرف بسیاری بر احساس شادی و رضایتمندی میهمانان در مراسم عروسی خواهد گذاشت. ازاین‌رو، انتخاب نوع گل، رنگ گل و از همه مهم‌تر نحوه چیدمان آن بر روی میز عروس و داماد بااهمیت قلمداد می‌شود و نقش بسزایی در ایجاد فضایی دل‌نشین دارد. درنتیجه روی تمامی میزها گل قرار دهید البته باید در نظر بگیرید که میز عروس و داماد را با ظرافت و حوصله بیشتری تزئین کنید.

سعی کنید از گل‌های طبیعی و معطر مختص همان فصل برای این کار استفاده کنید، زیرا گل‌های طبیعی زیبایی ویژه‌ای به دکوراسیون و چیدمان می‌بخشند. به‌علاوه، میز میهمانان را نیز با ترکیب رنگ‌های متفاوت و ایده‌های خلاقانه گل‌آرایی کنید. امروزه ایده‌های جالبی برای گل‌آرایی و تزئین میز روز عروسی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به تزئین میز با گلدانی از شاخه‌های شکوفه و گل رز، گل‌های وحشی با ترکیب گلدان چوبی، گلدان‌های طلایی با گل‌های رز سرخ و صورتی و یا قرار دادن سبد گل بر روی میز اشاره کرد.

تزیین میز عروسی با گل رنگی

 

شاید براتون جالب باشه:
تزئین سفره عقد

۳- شمع ‌آرایی در تزیین میز عروسی

یکی از عناصر تزئینی بر روی میزهای جشن عروسی، شمع است. میز عروس و داماد با شمع زیباتر شده و شیک‌تر به نظر می‌رسد. امروزه، شمع‌ آرایی میزها یک هنر است و نمونه‌های متنوعی از شمع‌ها و جاشمعی‌ها در طرح‌های مختلف در مراسم عروسی به چشم می‌خورند. شکل زیر چندین مدل شمع تزیین‌شده را نشان می‌دهد.

تزیین میز عروسی با شمع

۴- قرار دادن عکس روی میز

سعی کنید روی میز عروس و داماد را با عکس خودشان تزئین کنید. برای این منظور می‌توانید مجموعه‌ای از عکس‌هایشان را از دوران کودکی تا روز عروسی جمع‌آوری کرده و بر روی میز بچینید. البته، در حال حاضر برخی، از میز خاطره برای قرار دادن عکس‌هایشان در کنار میز عروس و داماد استفاده می‌کنند.

تزیین میز عروسی

۵- استفاده از لوازم تزئینی جانبی

برای چشمگیر شدن میز عروس و داماد می‌توانید آن را داخل آلاچیق قرار دهید و یا به کمک لوازم جانبی نظیر مروارید، لیوانی از شربت و گل‌های خشک آن را تزئین کنید.

تزیین میز عروسی با بادکنک

نکته‌های کلی در تزیین میز عروسی

·استفاده از رومیزی‌های سفید و مرغوب

·روشن کردن شمع‌ها و یا استفاده از ریسه‌های LED سوزنی

·به‌کارگیری ظروف زیبا و درجه‌یک

·استفاده از رنگ‌های مختلف و شاد در تزئین میز عروسی

گل هوایی تزیین میز عروسی

ایده خلاقانه در تزیین میز عروسی

روز عروسی، خاص‌ترین روز زندگی هر فردی است که باید در نهایت شکوه و زیبایی برگزار شود. تزیین شاخص و بی‌نظیر میز عروسی یک اصل مهم در مراسم ازدواج است که بایستی توجه ویژه‌ای به آن کرد. در این میان، حتی می‌شود با ساده‌ترین وسایل، تزئینات منحصربه‌فردی را به میز عروسی اضافه کرد. استفاده از شمع‌های ساده و درعین‌حال زیبا، گل‌های رنگارنگ و سایر تزیینات جانبی در کنار ایده‌های جدید و زیبا و نحوه چیدمان آن‌ها می‌تواند جذابیت فضا را دوچندان کند.

تزیین میز عروسی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

یک پاسخ قرار دهید